Przezorny zawsze ubezpieczony – czyli jak zadbać o to co najcenniejsze

Co jest w życiu najcenniejsze? Być może każdy z nas posiada inną odpowiedź na to pytanie. Jednak na pewno wiele osób w czołówce stawia tu dwie wartości – zdrowie i rodzinę. Dlatego też przyszła mi do głowy myśl aby napisać o tym, w jaki m. in. sposób można zadbać o zdrowie własne i swoich najbliższych, jak również o spokojną przyszłość i bezpieczeństwo – tak na wypadek gdyby los nie zawsze rezygnował ze sprawiania nam nierzadko niemiłych niespodzianek.

Bardzo często w swojej pracy czy w prywatnych rozmowach spotykałem i spotykam się z dość nerwową lub pobłażliwą reakcją ludzi na pytanie „co by było gdyby” czy „w jaki sposób zadbałeś o swoją rodzinę gdyby Ciebie zabrakło”. Rozumiem to, nie są to może zbyt fascynujące tematy do rozmów, jednak dotyczą bardzo istotnych, życiowych kwestii. Często w odpowiedzi na takie pytania usłyszeć możemy, że ktoś nie chce zapeszać, kusić losu. Bardziej wyedukowane finansowo czy zamożniejsze osoby najczęściej w takim przypadku wspominają, że w razie czego posiadają majątek, który pozostanie dla ich najbliższych.

To tylko przykłady, sytuacja wygląda podobnie jeśli rozmowa dotyczy służby zdrowia, profilaktyki i dostępu do usług medycznych. Większość niestety narzeka na jakość świadczenia usług, na kolejki, ograniczony lub wręcz niemożliwy dostęp do lekarzy specjalistów i w rezultacie tego narzekania decyduje się często i tak na prywatną wizytę. I mimo comiesięcznego odprowadzania składek zdrowotnych i tak musi za nią zapłacić. Wszyscy znamy to doskonale. Jakże często można by uratować czyjeś zdrowie czy nawet życie gdyby ludzie nie byli zmuszeni zmagać się z takimi przeciwnościami.

Po pierwsze zdrowie – tu i teraz

Czego najczęściej życzy się drugiej osobie przy dzieleniu się opłatkiem lub ofiarowując prezent urodzinowy? Zdrowia i pieniędzy rzecz jasna. W różnej kolejności, jednak te dwie wartości często występują obok siebie. Jeżeli pieniądze już posiadamy, warto by pomyśleć o zadbaniu o swoje zdrowie aby można było jak najdłużej tymi pieniędzmi się cieszyć 🙂 Oprócz zdrowej i zbilansowanej diety dopasowanej do naszych potrzeb, zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej jest jeszcze jedna istotna sprawa – profilaktyka zdrowotna i dostęp do usług i opieki medycznej najwyższej jakości właśnie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Nie za pół roku czy dłużej.

Jednym ze sposobów połączenia tych potrzeb w kompletne rozwiązanie jest wybór pakietu medycznego, którym objąć możemy siebie, jak również swoją rodzinę. W zależności od wariantu pakiet taki zawiera szereg usług medycznych, badań zabiegów, dostęp do najlepszych lekarzy specjalistów bez kolejki, a także infolinię medyczną 24h oraz programy dietetyczne. Nie musimy martwić się np. o znalezienie odpowiedniego lekarza czy umówienie wizyty. Wszystko to zlecamy firmie, od której zakupiliśmy usługę. Ponadto otrzymujemy wiele zniżek na wybrane zabiegi i badania w placówkach medycznych.

Myślę, że takie rozwiązanie może naprawdę ułatwić życie. Po prostu wybieramy odpowiedni dla nas wariant i śpimy spokojnie ciesząc się najwyższą jakością usług i brakiem stresu związanego np. z długim oczekiwaniem w kolejce na szpitalnym korytarzu. Poniżej umieściłem informacje o rodzajach i zakresie usług oferowanych przez firmę 7Play:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać zakres usług objętych pakietami jest bardzo szeroki, lista placówek medycznych obejmuje cały kraj więc nie ma problemu z dostępnością, jednak największym atutem jest to, że często zaoszczędzić możemy na naszych nerwach, czasie i zdrowiu, otrzymując praktycznie od ręki pomoc najwyższej jakości. W przypadku firmy 7Play pojawia się jeszcze jedna bardzo atrakcyjna możliwość – posiadania wybranego przez siebie pakietu całkowicie za darmo. 

Jeśli interesuje Cię taka opcja – kliknij tutaj a następnie skontaktuj się ze mną jeśli chcesz poznać szczegóły.

Po drugie – spokojny sen i bezpieczna przyszłość

Gdy już zatroszczymy się o zdrowie w czasie teraźniejszym, warto również pomyśleć o przyszłości. O tym co pozostawimy po sobie naszej rodzinie, w jaki sposób możemy ją zabezpieczyć na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. W jaki sposób pokryjemy np. nieprzewidziane koszty leczenia czy rehabilitacji lub zapewnimy dochód w momencie niezdolności do pracy. Często zapominamy również o tych właśnie kwestiach zajęci codziennymi sprawami, z braku czasu czy „zamiatania sprawy pod dywan” udając, że nas to nie dotyczy. A przecież każdego bez wyjątku może spotkać wypadek, choroba czy inne nieprzewidziane wydarzenie.

Dlatego jestem zwolennikiem podejścia, które nie tylko kładzie nacisk na edukację finansową, o której często piszę, ale jednocześnie zwraca uwagę na potrzebę ubezpieczania się na życie. Można uważać, że jest to niepotrzebne, że jest to  zbędny wydatek, że kusi się los (takie słyszałem również opinie) – ale co jeśli to właśnie nam przydarzy się wypadek i pozostawimy rodzinę bez środków do życia lub na skutek urazu nie będziemy w stanie pracować? Zbyt często jeszcze ludzie cenią bardziej swój samochód, za który płacą AC, niż siebie samych żałując pieniędzy na swoją osobistą polisę. Często może to wynikać z faktu, że firmy ubezpieczeniowe nie cieszą się dobrą opinią, jednak naprawdę najlepsze z nich świadczą usługi najwyższej jakości i dbają zarówno o klienta, jak i swoją reputację, co przy obecnej konkurencji na rynku jest rzeczą logiczną.

Istnieje duży wybór rozwiązań i ich wariantów, zarówno w zależności od zakresu ubezpieczenia, jak i dodatkowych usług, możliwości więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru mamy szereg świadczeń związanych z wystąpieniem naprawdę długiej listy chorób, urazów, leczeniem szpitalnym, a także kalectwem czy śmiercią. Mamy pakiety sportowe, ubezpieczenia indywidualne i grupowe. I wcale nie musi to być dużym wydatkiem w naszym budżecie. Doświadczony doradca jest w stanie uszyć dla nas produkt na miarę, a zakup polisy powinno poprzedzać zawsze wykonanie dokładnej analizy finansowej uwzględniającej nasze możliwości, realne potrzeby i zasobność portfela.

Obecnie polisy na życie oferują również możliwość odkładania na nich pieniędzy, gdzie część składki kierowana jest na ochronę ubezpieczeniową a część na wybrane przez nas fundusze, które w dłuższej perspektywie są w stanie wypracować dla nas zysk. Rozwiązania w postaci polis na życie posiadają wiele atutów – są np. zwolnione od egzekucji komorniczej, nie podlegają procedurze spadkowej (co w niektórych przypadkach może stanowić istotną zaletę) czy cechują się szybką możliwością zrealizowania w przypadku śmierci ubezpieczonego – w porównaniu do w. w. procedury, która może ciągnąć się latami.

Niezależnie na jaki pakiet medyczny się zdecydujemy, czy jakie wybierzemy ubezpieczenie na życie, ważne aby podjąć działanie i zadbać o zabezpieczenie tych kwestii. O zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla siebie i swoich najbliższych. Warto również pamiętać o tym podczas budowania naszej stabilności finansowej czy już w momencie jej osiągnięcia. Szkoda pozbywać się majątku aby opłacić kosztowne leczenie podczas gdy może być to sfinansowane przez ubezpieczyciela.

A może dobrze byłoby pozostawić najbliższym okrągłą sumę gdy już udamy się pewnego dnia na spoczynek… A jeśli szczęśliwie i w najlepszym zdrowiu dożyjemy lat, w których stwierdzimy, że już nic złego ani nam ani rodzinie się nie przydarzy – zawsze będziemy mogli wypłacić pieniądze z polisy (jeżeli wybraliśmy wariant ubezpieczeniowo – inwestycyjny) i udać się na wakacje naszego życia z ukochaną osobą u boku…

Poruszyłem tu chyba bardzo ważne problemy, jak uważacie? Będę wdzięczny za komentarze i udostępnianie.

Jeżeli macie pytania odnośnie pakietów medycznych zapraszam tutaj i do formularza kontaktowego.

Jeśli interesuje Was kwestia ubezpieczeń – proszę o kontakt tutaj.

Tymczasem dziękuję za lekturę mając nadzieję, że była ciekawa 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *